آموزش نصب و راه اندازی نرم افزار راهنمای تعمیرات ETK BMW + لینک دانلود

نوشته شده در تاریخ1402-03-22 توسط 319
دوست داشتن2

پیش گفتار:

برنامه ETK که بعنوان کاتالوگ و لیست قطعات برای برند BMW و زیر مجموعه ها فعالیت میکند، بصورت درایور مجازی روی سیستم نصب میشود. از اینرو نصب این برنامه با پیچیدگی هایی همراه است. همینطور لیست قیمت و باقی اطلاعات جانبی مورد نیاز بصورت مجزا روی پایگاه داده این برنامه نصب میشوند. در این آموزش ما بصورت گام به گام نصب و راه اندازی نرم افزار ای.تی.کی را مرور میکنیم، شما میتوانید بر اساس سلیقه و نیازتان اقدام به مشاهده آموزش تصویری، متنی و یا ویدئویی بکنید.

این آموزش مربوط به آخرین نسخه ETK بوده و روی ویندوز 10 و 11 تست شده است. در صورت بروز هرگونه مشکل حتما با پشتیبانی دیاگ کالا در ارتباط باشید.


پیش نیازها برای نصب و راه اندازی BMW ETK:

دستگاه: کامپیوترها و لپتاپ هایی که از سیستم عامل ویندوزی استفاده میکنند

سیستم عامل: ویندوز شامل نسخه های 7 و 8 و 10 و 11

پردازنده: حداقل Core I3 نسل 5 یا بالاتر (پیشنهاد میکنیم از پردازنده Core i5 نسل 8 یا بالاتر برای اجرای بدون مشکل استفاده کنید)

حافظه موقت رَم: حداقل 4 گیگابایت رم

حافظه دائمی هارد: حداقل 4.5 گیگابایت فضای خالی نیاز دارد

درایور های مورد نیاز: کلیه درایور های مورد نیاز روی فایل نصبی نرم افزار موجود است

پیش از نصب ETK باید نرم افزار WinRAR را روی سیستم نصب کرده باشید.

پیش از نصب ETK باید نرم افزار Demon Tool را روی سیستم نصب کرده باشید.


نصب نرم افزار ای تی کی برای BMW چقدر زمان میبرد؟

ما این نرم افزار را روی ویندوز 10 با پردازنده Core i5 نسل 8 با 8 گیگابایت رم و حافظه SSD در مدت زمان 35 دقیقه نصب کردیم. مدت زمان مورد نیاز مستقیما با توان پردازش و انتقال اطلاعات در سیستم شما ارتباط دارد چرا که تعداد قابل توجهی فایل بعنوان پایگاه داده باید جابجا شوند. این زمان روی سیستم های تعمیرکاران محترم بطور متوسط حدود یک الی دو ساعت است چراکه از پردازنده های حداقلی استفاده میکنند.

آیا برنامه ای تی کی نیاز به فعالسازی دارد؟

نسخه ارائه شده توسط دیاگ کالا فعال و قابل استفاده میباشد و پس از نصب شما نیاز به فعالسازی مجزای برنامه نیازی ندارید. تنها باید فایلهای جانبی مثل لیست قیمت قطعات را به نرم افزار اضافه کنید.

نکات مهم هنگام نصب ETK BMW:

پیش از نصب آنتی ویروس خودرا غیر فعال کنید چراکه ممکن است درهنگام انتقال اطلاعات به پایگاه داده برخی فایلها دچار مشکل شوند

مطمئن شوید که NET Framework 4.8 یا بالاتر روی سیستم شما نصب است

مطمئن شوید که C++ Runtime 2015 یا بالاتر روی سیستم شما نصب است

مطمئن شوید که نسخه ویندوز شما Home نیست، باید از نسخه های ویندوز بالاتر از Home استفاده کنید


آموزش متنی و تصویری نصب و راه اندازی ETK برای BMW بصورت گام به گام:

نرم افزار ای.تی.کی حجم بالایی ندارد اما نصب این نرم افزار بدلیل اینکه محیط نصب آن در برخی مراحل زبان آلمانی و ترکیه ای است با پیچیدگی هایی همراه است. همینطور پس از نصب دو آیکون نرم افزار برای شما ایجاد میشود که یکی برای استفاده از ویژگی ها بعنوان تکنسین خودرو و دیگری برای مدیریت نرم افزار است که عملیاتی نظیر واردسازی لیست قیمتها و ... را از این بخش انجام میدهیم. در صورتی که با آموزش تصویری نتوانستید برنامه را به درستی نصب کنید از آموزش ویدئویی که در انتهای همین صفحه قرار گرفته استفاده کنید.

مرحله اول: فایل را از حالت فشرده خارج کنید

پس از اینکه نرم افزار ای.تی.کی را از وبسایت دیاگ کالا دریافت کردید روی فایل راست کلیک کرده و از منوی WinRAR گزینه Extract to را انتخاب کنید تا فایلهای نصبی از حالت فشرده خارج شوند. اگر تاکنون نسبت به تهیه و دانلود نرم افزار ETK BMW اقدام نکرده اید میتوانید به منوی نرم افزار و دامپ مراجعه کنید، یا برای رفتن به صفحه محصول بصورت مستقیم روی لینک زیر کلیک کنید.

BMW ETK Software in Diagkala.com

مرحله دوم: ایجاد درایور مجازی

وارد پوشه ای که حاوی فایلهای نصبی است بشوید و روی فایل BMW ETK راست کلیک کنید، از منوی PowerISO گزینه Mount image to drive را انتخاب کنید تا یک درایور مجازی سی.دی از فایل نرم افزار ایجاد شود. دقت کنید که بسته به زمانی که نرم افزار را از دیاگ کالا خریداری کرده اید ممکن است عدد نوشته شده در ادامه نام نرم افزار متفاوت باشد، این اهمیت خاصی ندارد و با هر نسخه ای شما میتوانید عملیات درایور مجازی را انجام دهید.

وارد پوشه فایل های نصبی شده و فایل BMW ETK را یافته روی آن راست کلیک کنید و از منوی Demon Tool گزینه Mount را انتخاب کنید

مرحله سوم: وارد درایور مجازی شوید

وارد MyComputer یا ThisPC شده و روی درایور CD که بصورت مجازی ایجاد شده کلیک کنید. این درایور باید با نام BMW ETK نمایش داده شود. روی درایور دوبار کلیک کنید تا وارد شده و محتویات را مشاهده کنید.

وارد مای کامپیوتر شده و فایل مونت شده را اجرا کنید

مرحله چهارم: اجرای فایل Setup

وقتی وارد درایور مجازی شدید تعداد زیادی فایل برای شما به نمایش درخواهدآمد، فایلی با نام Setup را پیدا کرده، روی آن راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator را بزنید تا راه انداز نصب اجرا شود.

فایل Setup را اجرا کنید بصورت Run as administratorمرحله پنجم: انتخاب زبان

در اولین مرحله از شما خواسته شده که زبان نصب برنامه را انتخاب کنید. بصورت پیشفرض این گزینه روی English تنظیم شده است. در صورتی که زبان بومی شما در لیست وجود ندارد اجازه دهید روی همین نسخه انگلیسی باقی بماند و گزینه  Next را بزنید.

در مرحله اول نصب زبان را روی Enligsh تنظیم کرده و گزینه next را بزنیدمرحله ششم: خوشامدگویی ETK

در این مرحله لانچر نصب یک پیام خوشامدگویی برای شما نمایش میدهد. روی گزینه Next کلیک کنید تا به مرحله بعدی هدایت شوید.

در این مرحله یک پیام خوش آمد گویی نمایش داده شده. روی Next کلیک کنیدمرحله هفتم: مسیر نصب

اینجا از شما خواسته شده که مسیری را برای نصب نرم افزار مشخص کنید، پیشنهاد میکنیم که اجازه دهید برنامه در مسیر پیشفرض نصب شود. پس از نهایی سازی مسیر روی گزینه Next کلیک کنید.

مسیر نصب را مشخص کنید، پیشنهاد میکنیم پیشفرض باشد. سپس روی Next کلیک کنیدمرحله هشتم: پوشه نصبی

اینجا شما باید پوشه ای برای نصب برنامه ETK مشخص کنید، این پوشه ای خواهد بود که فایلهای اجرایی در آن قرار میگیرند. پیشنهاد میکنیم که اجازه بدهید این تنظیمات بصورت پیشفرض باقی بماند. پس از نهایی کردن نام پوشه مد نظرتان روی گزینه Next کلیک کنید.

پوشه نصبی برنامه را مشخص کرده و روی next کلیک کنید،پیشنهاد میکنیم اجازه دهید تنظیمات روی پیشفرض باقی بماندمرحله نهم: نهایی سازی تنظیمات نصب

در این مرحله از شما خواسته میشود که تنظیمات انجام شده در مراحل قبلی را تایید کنید تا فرآیند نصب شروع شود. روی گزینه Next کلیک کنید تا نصب برنامه ETK برند BMW شروع شود. کمی صبر کنید تا نصب به پایان برسد، این فرآیند از 3 دقیقه تا 30 دقیقه بسته به توان سیستم شما زمان خواهد برد.

در این مرحله از شما خواسته شده که تایید نهایی تنظیمات نصب را انجام دهید. اگر از همه تنظیمات مطمئن هستید روی Next کلیک کنیدمرحله دهم: پورت های اتصال

پس از اینکه فرآیند نصب نرم افزار به پایان برسد، یک پنجره با عنوان Port Selection نمایش داده میشود که از شما میخواهد پورت های اتصال نرم افزار را وارد کنید. این مقادیر بصورت پیشفرض در نسخه فروخته شده توسط دیاگ کالا ست شده است، بدون تغییر پورت ها روی گزینه OK کلیک کنید.

پس از انجام نصب نرم افزار از شما پورتهای اتصال را میخواهد. بدون تغییر روی گزینه OK کلیک کنیدمرحله یازدهم: مرحله Properties

از آنجایی که ما نرم افزار ETK را بصورت استاندارد و آفلاین نصب میکنیم در این مرحله کلیه فیلد هارا خالی گذاشته و روی گزینه OK کلیک کنید.

در بخش پراپرتیز از آنجایی که ما برنامه را استاندارد نصب میکنیم بدون تغییر روی OK کلیک کنید

مرحله دوازدهم: انتخاب محدوده فعالیت

در این مرحله از شما خواسته شده که محدوده فعالیتتان را انتخاب کنید، اگر در ایران کار میکنید باید گزینه Asia (آسیا) را انتخاب کنید، پس از انتخاب منطقه روی گزینه OK کلیک کنید.

انتخاب بازار، در این مرحله گزینه Market را روی Asia قراردهید. البته اگر در آسیا کار میکنید. سپس روی OK کلیک کنید

مرحله سینزدهم: نوع ارائه دهنده

در این مرحله از شما خواسته شده که نوع ارائه دهنده(معامله گر) را انتخاب کنید، گزینه سوم که both نام دارد را انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید.

نوع ارائه دهنده دستگاه و نرم افزار را انتخاب کنید، در هردو فیلد مقدار 1 را وارد کرده و روی save کلیک کنید. سپس ok را بزنیدمرحله چهاردهم: فعال کردن رولزرویس

همانطور که میدانید رولزرویس از زیر مجموعه های BMW است، تیک گزینه نمایش داده شده را بزنید تا قطعات رولزرویس نیز روی برنامه ETK شما ریخته شود، سپس روی OK کلید کنید.

تیک گزینه نمایش داده شده را بزنید و روی OK کلیک کنیدمرحله پانزدهم: وارد کردن رمز رولزرویس

حالا از شما خواسته شده که رمز مربوط به خودروهای رولزرویس را وارد کنید، وارد پوشه حاوی فایل های نصبی شوید، یک فایل txt در این پوشه مشاهده میکنید که حاوی رمزهای مورد نیاز برای نصب برنامه است. رمز رولزرویس را کپی کرده و در کادر پنجره نصب جایگذاری کنید سپس روی گزینه OK کلیک کنید.

رمز رولزرویس را وارد کرده و روی OK کلیک کنید مرحله شانزدهم: نصب زینرو

همانطور که میدانید زینرو نیز یکی از برند های زیرمجموعه BMW است. در این مرحله تیک گزینه Zenero را بزنید تا قطعات این ماشین نیز به نرم افزار اضافه شود، پس از زدن تیک روی OK کلیک کنید.

تیک مروبط به خودروهای زینرو را بزنید و سپس روی اوکی کلیک کنیدمرحله هفدهم: وارد کردن رمز زنیرو

در همان فایلی که رمز رولزرویس را برداشتید، رمز مربوط به زنیرو نیز موجود است. رمز را کپی کرده و در کادر پنجره نصب جایگذاری کنید سپس روی OK کلیک کنید.

رمز زینرو را از فایل رمز ها کپی کرده و در کادر جایگذاری کنید، سپس روی OK کلیک کنیدئمرحله هجدهم: انتخاب نوع نصب

در این مرحله از شما خواسته شده که نوع نصب برنامه را مشخص کنید، گزینه دوم که No data migration  نام دارد را انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید.

گزینه nodata migration را بزنید و روی ok کلیک کنیدمرحله نوزدهم: اطلاعات شرکت

در این مرحله از شما خواسته شده که شرکت مصرف کننده نرم افزار را معرفی کنید، در هردو فیلد مقدار 1 (عدد یک) را وارد کرده و روی گزینه save کلیک کنید سپس گزینه OK را بزنید تا به مرحله بعدی برویم.

برای وارد کردن اطلاعات شرکت در هردو فیلد مقدار 1 را وارد کرده و روی Save کلیک کنید سپسokرا بزنیدمرحله بیستم: پایان پیکربندی

در این مرحله شما پیکربندی نرم افزار را به پایان رسانده اید. روی دکمه Exit کلیک کنید تا از فرآیند پیکربندی خارج شویم. دقت کنید که هنوز نصب نرم افزار به پایان نرسیده و باید مراحل بعدی را دنبال کنید.

مرحله پایانی تنظیمات نصب. در این مرحله فقط روی گزینه EXIT کلیک کنید تا از فرآیند نصب خارج شوید.مرحله بیست و یکم: مشخص کردن CD-ROM

در این مرحله برای تکمیل نصب و وارد سازی اطلاعات از شما خواسته شده که درایور سی دی نرم افزار را معرفی کنید. اگر یادتان باشد در محله دوم از آموزش ما فایل نرم افزار را روی درایور CD بصورت مجازی Mount کردیم. در لیست نمایش داده شده همان درایور را که در MyComputer یا ThisPC قراردارد انتخاب کرده و روی OK کلیک کنید. پس از این کمی صبر کنید تا اطلاعات پایگاه داده از فایلهای نصبی به نرم افزار نصب شده روی سیستم شما منتقل شود.

پس از خارج شدن از مراحل پیکر بندی باید درایوری که نرم افزار بصورت سی دی روی آن اجرا شده است را انتخاب کرده و گزینه OK را در پنجره نمایش داده شده بزنیدمرحله بیست و دوم: پایان انتقال اطلاعات

پس از اینکه فرآیند انتقال اطلاعات به پایان رسید یک پیغام مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده میشود که اعلام کرده انتقال اطلاعات با موفقیت انجام شده است. روی گزینه OK کلیک کنید.

پایان انتقال اطلاعات. روی OK در پیغام نمایش داده شده کلیک کنیدمرحله بیست و سوم: استخراج لیست قیمت

وارد پوشه ای که حاوی فایلهای نصبی نرم افزار است بشوید. در اینجا یک فایل با نام BMW ETK Price مشاهده میکنید. روی این فایل راست کلیک کرده و از منوی WinRAR گزینه Extract را انتخاب کنید تا لیست قیمت از حالت فشرده خارج شود.

وارد فایل های نصبی شده و فایلی که با فرمت zip و با نام Price List در اینجا وجود دارد را Extract کنیدمرحله بیست و چهارم: اجرای ETk admin

روی صفحه دستکتاپ کامپیوتر شما حالا باید یک نرم افزار با نام ETk admin  وجود داشته باشد. این برنامه را اجرا کنید و از منوی Data گزینه Load Prices را انتخاب کنید تا بتوانیم لیست قیمت را نیز به برنامه اضافه کنیم.

روی صفحه دستکاپ برنامه ETK admin را باز کنید تا اقدام به نصب لیست قیمت کنیممرحله بیست و پنجم: انتخاب فایل Price List

در پنجره باز شده به فولدر حاوی فایل های نسبی بروید و فایل لیست قیمت price list که پیش از این از حالت فشرده خارج کردید را انتخاب کنید، سپس روی گزینه OK کلیک کنید. کمی صبر کنید تا لیست قیمت ها از فایل خارجی به پایگاه داده نرم افزار شما منتقل شوند.

در پنجره باز شده فایل price list را که پیش از این از حالت فشرده خارج کردید پیدا کرده و انتخاب کنیدمرحله بیست و ششم: پایان انتقال لیست قیمت

پس از اینکه لیست قیمت با موفقیت به پایگاه داده شما منتقل شود پیغامی مشابه تصویر زیر مشاهده میکنید. در این پیغام OK را بزنید تا فرآیند به پایان برسد.

تبریک، شما نصب و راه اندازی نرم افزار ETK برای برندهای BMW و رولزرویس و زنیرو همراه با وارد کردن لیست قیمت (Price List) را با موفقیت انجام داده اید. به این نکته دقت کنید که نرم افزار را نمیتوانید از روی آیکون آن که در دسکتاپ شما قرار دارد اجرا کنید و حتما باید به فولدر محل نصب نرم افزار مراجعه کنید. در صورتی که با هیچ پیغام خطایی مواجه نشدید یعنی شما کلیه مراحل را به درستی انجام داده اید اما اگر هنوز در نصب و اجرای برنامه مشکلی دارید پیشنهاد میکنیم آموزش ویدئویی را که در ادامه قرار گرفته مشاهده بفرمایید.


آموزش ویدئویی نصب و راه اندازی نرم افزار ETK برای BMW همراه با Price List:


امیدوارید آموزش نصب نرم افزار ETK که در دیاگ کالا منتشر شده است مورد پسند شما واقع شده باشد. در صورتی که پیشنهادی برای توسعه این مقاله داشتید با ما تماس بگیرید تا در اسرا وقت کمبودهای مقاله را با کمک شما مخاطبین عزیز رفع کنیم

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 09128861429 و یا 66937104 تماس بگیرید و همچنین برای مشاوره حضوری به آدرس خیابان آزادی تقاطع اسکندری کوچه مرمر پلاک 7 واحد 1 مراجعه کنید

راه های ارتباط با دیاگ کالا

محصولات مرتبط
5,000,000ریال
(2)
برنامه ETK بی ام و یک نرم افزار راهنمای تعمیر و نگهداری شامل کاتالوگ قطعات خودروهای بی ام و (BMW) و رولزرویس (ROLLS ROYCE) و مینی ماینر (Mini) میباشد. فهرست کامل قطعات، مکان نصب، لوازم جانبی و مشخصات قطعه همراه با...
افزودن به سبد خرید
284,000,000ریال
(2)
جدیدترین دستگاه دیاگ تخصصی برای خودروها و موتورسیکلت های BMW تا سال 2023 همین دستگاه ICOM Next میباشد که کلیه خدمات عیب یابی و تعمیرات برند BMW و شرکت های زیرمجموعه آنرا برای تکنسین فراهم میکند. از اصلیترین توانایی...
افزودن به سبد خرید
115,000,000ریال
(2)
ویژگی های شاخص ایزی دیاگ موکار BT200 که باید بدانید: تولید شده در سال 2023 (جدیدترین ایزی دیاگ تینک کار تحت لیسانس لانچ) پشتیبانی از پروتکل OBD2 پشتیبانی از آخرین نسل بلوتوث انجام 18 عملیات عیب یابی و...
افزودن به سبد خرید
5,000,000ریال
(1)
ISTA-P یک نرم افزار برنامه نویسی و کدینگ تخصصی برای خودروهای برند BMW است و در آخرین نسخه سری E نیز به آن اضافه شده. که بطور گسترده توسط تکنسین های BMW در طول فرآیند تعمیر استفاده میشود، زیرا ISTA-P طراحی شده تا روند...
افزودن به سبد خرید
65,000,000ریال
(1)
ابزار مخصوص bmw ،ابزار تایم میل بی ام و ، ابزار زمان بندی موتور برای BMW N42، N46، N46T از این ابزار جهت تنظیم/قفل موتور بنزینی - N42/N46 1.6 1.8 2.0-درایو زنجیر استفاده می شود ، مناسب برای زمان بندی 1.8/2.0 موتورهای...
افزودن به سبد خرید
نوشته‌های مرتبط
ارسال نظر
پاسخ دهید
لطفا برای ارسال نظر وارد شوید.

فهرست

کد QR

اشتراک گذاری

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم